Program

Soundpainting és barokk zene

17:00
Könyvtár
Műsor:

17:00 - 18:30 Soundpainting előadás Gryllus Samu vezetésével

19:00 Soundpainting és barokk zene: interaktív koncert a közönség közreműködésével

Közreműködik:
  • Rohmann Ditta - csello
  • Lachegyi Anna - viola da gamba
  • Kallai Nóra - viola da gamba

A mostani hangfestő alkalom, amelyet a Magyar Soundpainting Társaság (MaSzaT) oszlopos tagjai vezetnek, a barokk világán keresztül ismerteti meg ezt az izgalmas műfajt. Kallai Nóra és Lachegyi Anna gambán, Rohmann Ditta pedig csellón működik közre annak érdekében, hogy összekapcsolhassuk a 300 évvel ezelőtti zenét mai eszközökkel, technikával új hangzást elérve, lehetőség szerint a közönség aktív részvételével. 17:00 órára várjuk azokat, akik szeretnék megismerni a hangfestés jelrendszerét, nyelvét, majd 19:00 órától interaktív közösségi koncertben teljesedik ki az est.

A Soundpainting univerzális, multidiszciplináris jelnyelv zenészek, színészek, táncosok és képzőművészek számára, mellyel jelen idejű kompozíciókat lehet létrehozni.

Jelenleg (2013) a nyelv több mint 1200 jelet tartalmaz, melyek segítségével a hangfestő (soundpainter/composer) az előadók felé tudja jelezni a tőlük várt anyag típusát. A kompozíciót a hangfestő hozza létre a jelek paraméterein keresztül.

A jelnyelv kitalálója Walter Thompson amerikai zenszerző/szaxofonos, aki 1974-ben, Woodstockban kezdte el kidolgozni a jeleket és a nyelvet.

A Soundpainting nyelv megismeréséhez nem szükséges előképzettség, vagy bármilyen stílusismeret, bár ezek megléte nem is akadály, mivel a gyakorlás során mindenki a saját ismereteire építve képes fejlődni. A jelnyelv, az előadói gyakorlat mellett könnyen alkalmazható bármilyen típusú művészetpedagógiai munka során.

A Magyar Soundpainting Társaság (MASZAT) 2010-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen rendezett kurzust követően alakult, azóta rendszeresen tanítanak és gyakorolnak együtt a régió országaiban.

A belépés díjtalan!

2014 november 07 péntek