Zeneterápiás Klub | Népzene a zeneterápiában
Mi is az a zenei anyanyelv? Miként illeszkedik a kora gyermekkori személyiségfejlődés menetéhez? Mikor és milyen terápiás helyzetekbe hívhatjuk be a népzenét mint közvetítő közeget?
2018. november 22-én Paár Julianna zeneterapeuta, énekes és zenetanár lesz a Zeneterápiás klub vendége. Az előadás során próbáljuk körüljárni a magyar népzenében rejlő terápiás lehetőségeket, a zenei anyanyelvtől az önkifejezésen át a valós terápiás folyamatokig.
Paár Julianna első diplomáját 2011-ben az LFZE népzene tanszékén szerezte mint előadóművész, majd két évre rá mint népi ének-zene tanár. Már az egyetem kezdetén érdekelni kezdte a zene pszichére gyakorolt hatása, így az intézmény keretein belül zenepszichológiát tanult. 2015-ben az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karán mint okleveles zeneterapeuta diplomázott. Zeneterápiás munkájának, tudományos és ismeretterjesztő előadásainak, koncertjeinek olvasztótégelye a Hangoló Zeneterápia.
A Zeneterápiás szakmai klub zeneterapeuták, a zeneterapeutákkal együttműködő orvosok, egészségügyi, pedagógiai és szociális szakemberek, valamint a zeneterápia iránt érdeklődők és érintettek találkozóhelye. Az előadásra a szakembereken kívül szeretettel várjuk az érintett családtagokat, ismerősöket is.
A program ingyenes és minden érdeklődő számára nyitott! Az előadásról videofelvétel készül!
A Zeneterápiás Klub házigazdái:
Ittzés Zsuzsa és Kovács Petra