Program

Zeneterápiás Klub│ Aktív zeneterápiás módszerek szerepe a Parkinson-kór kezelésében

18:00
Könyvtár

Oliver Sacks világhírű neurológus saját klinikai tapasztalain alapuló népszerű írásai mellett mára számos nemzetközi klinikai kutatás is igazolja, hogy a zene, a ritmus segítségével a Parkinson-kór által érintett sérült idegpályák „megkerülhetőek” és a mozgás rendezetebbé, „akadálymentesebbé” válik.

Hasznosi Judit, a salzburgi Carl Orff Intézet magyarországi képviselője, középiskolai énektanár, karvezető és néptáncoktató. A Semmelweis Egyetem Neurológiai Klinikájának kérésére zenepedagógiai módszereit a gyógyítás szolgálatába állította és hetente tart rendszeresen mozgásos, énekes foglalkozásokat Parkinson-kórban szenvedő betegeknek. Március 30-án a Zeneterápiás Klubban az általa fejlesztett módszerekkel ismerkedhetünk meg.

A Parkinson-kór világszerte több, mint 4 millió embert érint. Az érintettek számára az automatikusan vagy tudatosan indított mozgások vagy mozgássorozat végrehajtása egyre nehezebbé válik. A betegség során érzelmi és kognitív zavarok is felléphetnek, melyek az érintettek életminőségét tovább ronthatják. Hogyan hat a ritmus, a zene, mint inger? Hogyan segít egy mozgássorozat tudatos végrehajtásában a zenei aláfestés vagy kíséret? Hogyan befolyásolják a rendszeres zenei foglalkozások a Parkinson-kórral élők mozgásán kívül az általános életminőséget?

Zeneterápiás szakmai klub a zeneterapeuták, a zeneterapeutákkal együttműködő orvosok, egészségügyi, pedagógiai és szociális szakemberek és a zeneterápia iránt érdeklődők és érintettek találkozóhelye.

2017 március 30 csütörtök