Zeneterápiás Klub│Hallássérültek fejlesztése a zeneterápia módszereivel - Dézsma Györgyné előadása
A szurdopedagógia legfontosabb módszere a hallásnevelésre alapozott beszédfejlesztés. Ennek során a gyermekek „megtanulják használni a fülüket”: felfigyelnek a hangokra, az irányukra, a tulajdonságaikra. Ebbe a folyamatba tökéletesen illeszkednek a zeneterápia azon módszerei, ahol hangkeltés történik. Egyrészt különböző hangszerekkel, vagy a testünkkel hangokat, zenét hozunk létre, másrészt felébresztjük a gyermekek hangját, hogy bátran merjenek megszólalni, beszélni.
Előadónk, Dézsma Györgyné 21 éve egy speciális képességfejlesztő tantárgy, a hallás-ritmus-mozgásnevelés keretében foglalkozik hallássérült gyermekekkel az Egri Mlinkó István EGYMI-ben. 5 évvel ezelőtt szerezte meg Budapesten a zeneterapeuta diplomát. Rendszeresen tart zenés-mozgásos foglalkozásokat, amelyek célja, a szülő-gyermek kapcsolat megerősítése és a családi kommunikáció támogatása. Nyaranta több alkalommal zeneterápiás élményprogramokat tart autista és különböző tanulási zavarokkal küzdő gyermekek számára az Igazgyöngy Egyesület szervezésében.
A Zeneterápiás Klub októberi találkozóján szó lesz arról is, hogy az Egri Mlinkó István EGYMI milyen szakmai és intézményi kereteket biztosít a zeneterápiás munkához, és az előadás során a gyakorlatban is megismerhetünk néhányat a fejlesztésben alkalmazott módszerek közül.
A Zeneterápiás szakmai klub a zeneterapeuták, a zeneterapeutákkal együttműködő orvosok, egészségügyi, pedagógiai és szociális szakemberek és a zeneterápia iránt érdeklődők és érintettek találkozóhelye.
A program ingyenes és minden érdeklődő számára nyitott!
Az előadásról kép- és hangfelvétel készül!
A Zeneterápiás Klub házigazdái:
Ittzés Zsuzsa és Kovács Petra
www.facebook.com/zeneterapiasklub/
A belépés ingyenes!