Zeneterápiás Klub│Zenével a stroke után - Pintér Mariann előadása
A leggyakrabban előforduló betegségek közül az agyi és egyéb keringési betegségek világszerte dobogós helyen állnak. Magyarországon évente kb. 30-35 ezer főre tehető az új megbetegedések száma. A tünetek a mozgás, a kommunikáció és az érzékelés területén egyaránt jelentkeznek. Hogyan segíthet a zene a stroke után? Mi lehet a zeneterápiás foglalkozások célja?
Pintér Mariann logopédusként 10 éve, zeneterapeutaként 5 éve foglalkozik agyi történés következtében fellépő beszédzavarokkal. Fő érdeklődési területe az afázia és terápiája a betegség krónikus szakaszában. Az Afázia Egyesület, a Démoszthenész Egyesület (korábban Kútvölgyi Klinikai Tömb), illetve az Uzsoki utcai kórház logopédus-zeneterapeutájaként gyakran tapasztalta, hogy az afáziás betegek – szembesülve betegségükkel – gyakran depresszióssá válnak, ezáltal a logopédiai terápia nehezítetté, vagy olykor-olykor lehetetlenné válik. A zeneterápiás foglalkozások többek közt segítséget nyújtanak abban, hogy az érintettek visszanyerjék önbecsülésüket és képesek legyenek alkalmazkodni az új helyzethez.
Felmerül a kérdés, hogy a különböző zeneterápiás eljárások közül (aktív-, kombinált zeneterápia, MIT terápia) vajon melyek a leghatásosabb módszerek az afáziások kezelésében? Az előadás többek között erre keresi a választ a hazai és a külföldi tapasztalatok figyelembevételével.
A Zeneterápiás szakmai klub zeneterapeuták, a zeneterapeutákkal együttműködő orvosok, egészségügyi, pedagógiai és szociális szakemberek és a zeneterápia iránt érdeklődők és érintettek találkozóhelye.
A program ingyenes és minden érdeklődő számára nyitott!
A Zeneterápiás Klub házigazdái:
Ittzés Zsuzsa és Kovács Petra
www.facebook.com/zeneterapiasklub/
A belépés ingyenes!
Az előadásról kép- és hangfelvétel készül!