Soundpainting és gépzongora
17:00 - 18:30 Soundpainting-tanítás Gryllus Samu vezetésével, felkészülés a koncertre
19:00 Soundpainting és gépzongora, interaktív közösségi koncert
- Váczi Dániel - szaxofon, elektronika
- Bolcsó Bálint - elektronika
- Rubik Ernő - zongora
A Magyar Soundpainting Társaság (MaSzaT) három tagja ezúttal a BMC Sauter gépzonográja és a soundpainting nyelv kapcsolatát kutatja Joseph Haydn és Conlon Nancarrow kompozícióinak felhasználásával, valamint a jelnyelv és a gépzongora számítógépes vezérlése által lehetővé tett improvizációs eszközök összekapcsolásával.
A trió tagjai:
Váczi Dániel - szaxofon, elektronika
Bolcsó Bálint - elektronika
Rubik Ernő - zongora
A tavalyi évad gyakorlatához hasonlóan 17 órától soundpainting tanítás is lesz, melynek során az est további részének anyagával is foglalkozunk. A koncertet pedig közösségi zenéléssel zárjuk. Minden érdeklődőt, hangszerekkel vagy azok nélkül, szeretettel várunk.
A Soundpainting univerzális, multidiszciplináris jelnyelv zenészek, színészek, táncosok és képzőművészek számára, mellyel jelen idejű kompozíciókat lehet létrehozni.
Jelenleg (2013) a nyelv több mint 1200 jelet tartalmaz, melyek segítségével a hangfestő (soundpainter/composer) az előadók felé tudja jelezni a tőlük várt anyag típusát. A kompozíciót a hangfestő hozza létre a jelek paraméterein keresztül.
A jelnyelv kitalálója Walter Thompson amerikai zenszerző/szaxofonos, aki 1974-ben, Woodstockban kezdte el kidolgozni a jeleket és a nyelvet.
A Soundpainting nyelv megismeréséhez nem szükséges előképzettség, vagy bármilyen stílusismeret, bár ezek megléte nem is akadály, mivel a gyakorlás során mindenki a saját ismereteire építve képes fejlődni. A jelnyelv, az előadói gyakorlat mellett könnyen alkalmazható bármilyen típusú művészetpedagógiai munka során.
A Magyar Soundpainting Társaság (MASZAT) 2010-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen rendezett kurzust követően alakult, azóta rendszeresen tanítanak és gyakorolnak együtt a régió országaiban.
A belépés díjtalan!